Návštěva známého rybáře a cestovatele Jakuba Vágnera očima žáků sedmé třídy

27. února nás navštívil známý český rybář a cestovatel Jakub Vágner.

Vyprávěl nám zajímavé zážitky a zkušenosti ze svých cest. Ukazoval fotografie, které sám vyfotil. Bylo to velmi zajímavé. Pro všechny byla čest se setkat s tak známou osobností. Po přednášce byla možnost zeptat se na otázky a udělat si fotku na památku. Dozvěděli jsme se v kolik hodin má vstávat správný rybář a další skvělé vychytávky.

 (Tereza Přibylová)


27. února navštívil naši školu nejslavnější rybář v Česku Jakub Vágner. Vyprávěl nám o svých cestách v Amazonii, na Sibiři, v Africe a v různých dalších zemích. Ukazoval nám svoje úlovky, kterých bylo tolik, že je lze těžko spočítat. Nejvíc nás zaujala ryba jménem Arapaima. Tahle ryba má velké zuby, mohutnou čelist a je velmi nebezpečná. Také nám vyprávěl o svém pobytu v deštném pralese v Amazonii a o tom, jaký problém představuje kácení pralesů. Přidal i historku o tom, mu museli na Sibiři počůrat nos, aby mu neumrzl. Jakub je velmi zajímavý člověk a je skvělé, že přijel zrovna k nám. A doufáme, že přijede znovu.

 (Marcel Homola, Ondřej Hassmann)


27. února navštívil naši školu známý rybář a cestovatel Jakub Vágner, který natáčí i pro americké kanály o cestování. Přednášel o ekologii a o svých zážitcích z cest okolo celého světa. Dozvěděli jsme se, že v Amazonii kácí lesy a kvůli tomu zvířata přicházejí o místo, kde žijí, a proto se skrývají hluboko v lesích, protože se skrývají před lidmi. A bojí se chodit k lagunám kvůli lidem, kteří ničí jejich přirozené prostředí. Také jsme se dozvěděli něco o domorodcích, kteří tam žijí. Například že zvířata nezabíjí bezdůvodně, ale vždycky si řeknou, proč zrovna to určité zvíře zabijí. Myslíme, že by si lidé z těch domorodců měli vzít příklad, protože většina lidí žijících ve městech nepřemýšlí nad častým a bezdůvodným zabíjením zvířat.

 (Monika Brandeiská, Izabela Stojanova)


Dne 27. února navštívil naši školu známý rybář Jakub Vágner. V tělocvičně přednášel o své kariéře, během které procestoval kvůli rybám a dobrodružství celý svět. Jeho koníčkem je chytání ryb. Chytil snad vše a objevil spoustu velkých ryb, o kterých jsme ani nevěděli. Ovšem nejlepší dobrodružství bylo v Amazonii, kde Jakub žil čtyři roky. Chytl tam snad tolik ryb, že je ani nemůžeme spočítat. Jakub je dobrosrdečný člověk, který jezdí po školách a vypráví o svém životě a dělá to vše zadarmo. Díky tomu se spousta lidí chce stát rybářem.

(Miloš Mikulica, Filip Foretta)

Mgr. Milan Strmiska

2018-02-27-11h38m42
bwd  Strana 1/2  fwd
2018-02-27-11h38m42
2018-02-27-11h38m48
2018-02-27-11h43m51
2018-02-27-11h44m37
2018-02-27-11h45m38
2018-02-27-11h47m06
2018-02-27-11h51m21
2018-02-27-11h51m37