Halloween ve škole

Žáci deváté třídy pořádali poslední říjnový den pro všechny žáky školy halloweenskou párty. Zajistili výzdobu chodeb, vyhodnocovali z každé třídy nejlepší masku, pro žáky 1. a 2. třídy připravili cestu za pokladem. Děkujeme!
Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, což je den před křesťanským svátkem Všech svatých, ze kterého se vyvinul v Irsku, kam byl přenesen z Říma. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat ("koledu nebo vám něco provedu") a koledují o sladkosti.
Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané svítící dýně, čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci, sovy, výři atd. Typickými barvami jsou černá a oranžová.

Mgr. Lucie Schmalzová