Okresní kolo v basketbalu dívek a chlapců

V úterý 5. března se tým našich žaček zúčastnil okresního kola v basketbalu dívek ve Valticích. Postoupit ze základní skupiny se nám bohužel přes pozdějšího vítěze Lanžhot a další silný tým Tvrdonice nepodařilo. Nakonec náš tým obsadil konečné šesté místo, když v souboji o pátou příčku o pouhé dva body podlehl Drnholci.

Naši školu reprezentovaly: Michaela Stratilíková, Vendula Osičková, Lucie Schäfferová, Monika Radochová, Monika Brandeiská (kapitánka týmu), Eliška Pálková a Martina Tomešková, Vanessa Robošová a Klára Kmoníčková.

Nejlepšími střelkyněmi byly Michaela Stratilíková a Monika Brandeiská.

Ve čtvrtek 7. března se tým našich žáků zúčastnil okresního kola v basketbalu chlapců ve Valticích. Náš tým nakonec skončil sedmý, když ve čtvrtfinále smolně prohrál o čtyři body s Drnholcem.

Naši školu reprezentovaly: Tomáš Smutný, Dominik Kocourek (kapitán týmu), Dominik Talaš, Vojtěch Vašák, Samuel Štefka, Miloš Mikulica, Daniel Strýček a Ondřej Hassmann

Nejlepšími střelci týmu byli Vojtěch Vašák, Tomáš Smutný a Dominik Kocourek

Oba týmy, chlapců i dívek, zanechaly v okresní kole, kterého se naše škola účastnila poprvé po dlouhé pauze, dobrý dojem. ZŠ Zaječí navíc byla jednou z pouhých čtyř škol v okrese, které měly své zastoupení mezi chlapci i mezi dívkami. Doufejme, že naši hráči a hráčky zúročí letos získané zkušenosti příští rok.

Mgr. Milan Strmiska