Exkurze Polsko

Po velikonočních prázdninách vyrazili zájemci z řad žáků 5.-9. třídy na dvoudenní exkurzi do Polska.

Vyjeli jsme časně ráno a hned první den jsme toho stihli opravdu hodně! Navštívili jsme metropoli Malopolského vojvodství, Krakov, kde jsme se prošli po Starém městě a židovské čtvrti, viděli jsme sídlo polských králů, hrad Wawel, zastavili jsme se na Rynku s Mariánským kostelem a tradiční tržnicí. Ubytovali jsme se v hotelu ve městě Wieliczka nedaleko nejstaršího solného dolu na světě, který jsme k večeru navštívili. Druhý den jsme vyrazili do Osvětimi, cestou nám naše paní průvodkyně podala vyčerpávající výklad o historii Polska, významných osobnostech a zvyklostech. Návštěva koncentračních táborů Auschwitz a Birkenau v nás všech vyvolala silné pocity. 

Mgr. Lenka Němetzová