Exkurze v pivovaru Starobrno a v kasematech hradu Špilberk

V pátek 24. 5. 2019 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili dvou exkurzí v Brně.

První exkurze byla naplánovaná do pivovaru Starobrno, kam jsme se vydali pěšky z vlakové stanice Brno dolní nádraží. Žáci si nejdříve museli naplánovat cestu pomocí mapy a poté dojít k pivovaru. Naštěstí se jim to povedlo hned napoprvé. Po příchodu do pivovaru jsme byli nejdříve seznámení s historií vaření piva i s historií samotného pivovaru a poté jsme se vydali na prohlídku. Žáci navštívili varnu piva, sklady, na vlastní oči viděli, jak se vyrábí PET lahve a jak se plní, polepují etiketami a balí na palety. Na každém stanovišti jsme dostali podrobný výklad o jednotlivých procesech a postupech výroby.

Další zastávkou byl hrad Špilberk a jeho kasematy. Prohlídku jsme absolvovali s průvodcem, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a některé historky, které se o kasematech vykládají, byly uvedeny na pravou míru. Doufám, že obě exkurze byly pro žáky přínosné a že byli žáci spokojeni.

Mgr. Vlastimil Cymorek