Distanční výuka

Po uzavření základních škol se stala nevídaná věc, všichni učitelé museli pokračovat ve výuce, ale své žáky už neměli ve třídě „na očích“, jak byli zvyklí, ale kdesi hodně daleko, neznámo kde.
Velkou výhodou bylo, že v naší škole už byla zavedena elektronická žákovská knížka a fungovalo posílání zpráv mezi učiteli, rodiči a žáky. Dokoupili jsme tedy modul pro přehledné zadávání domácích úloh a stanovili si pravidla pro jejich zadávání. Ale stále to nebylo ono, nemohli jsme se svými žáky mluvit, takže jsme pro online komunikaci využívali své soukromé účty na sociálních sítích a další aplikace.
Nákupem licence Microsoft Office jsme získali možnost pořádat online schůzky se svou třídou a zase tak trochu učit před tabulí, což nám, věřte nebo ne, opravdu chybí 🙂 Online výuka pomocí MS Teams je pro nás učitele velká výzva, i my se učíme něco nového a ne vždy jde vše tak, jak si přejeme, ale to, že jsme se svými žáky v kontaktu, je pro nás velká motivace!

PS: Výstřižky jsou z videa o přírodních indikátorech, což tady zastupovala šťáva z červeného zelí. 🙂