Exkurze Praha

Exkurze Praha

Ve středu 2. října jsme se my, žáci deváté třídy, vydali na dvoudenní výlet do našeho hlavního města Prahy. Před třináctou hodinou jsme dorazili na místo a hned jsme se vydali k Národnímu muzeu a Václavskému náměstí. Navštívili jsme největší knihkupectví v České republice a pokračovali na Staroměstské náměstí.
Cestou nás potkal nemilý déšť, proto jsme se projeli metrem a na hodinku se schovali v obchodním centru, kde jsme si dali alespoň oběd. Nabrali jsme síly a pokračovali v exkurzi. Po příjezdu metra se k nám přidal kamarád pana učitele Strmisky, který nás provedl židovským městem a řekl nám spoustu zajímavostí. Po třech hodinách jsme se rozloučili, omrkli Národní divadlo a Tančící dům. Kolem deváté hodiny jsme se ubytovali a šli jsme po náročném dni spát.
Časně z rána už jsme byli zase čilí jako rybičky. Cestou na Pražský hrad jsme se zastavili zapálit svíčky u vily, ve které žil Karel Gott. I přes déšť, který nás doprovázel celé dva dny jsme byli plní energie. Po návštěvě Pražského hradu a Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR jsme prošli Karlův most, kde jsme se vyfotili se sochou Jana Nepomuckého, která se nachází i u nás v Zaječí. V nákupním centru Palladium jsme utratili poslední peníze a v 15:00 šup zpátky domů.
Tereza Přibylová, Monika Brandeiská, Izabela Stojanova