Na den farmářem

Na den farmářem

Osmička se vydala na netradiční výlet na konec školního roku. Tentokrát se ale nekonala žádná organizovaná zábavička, ale pořádná a tvrdá práce. A naši osmáci se toho vůbec nebáli a dřiny, kterou práce na farmě obnáší, se zhostili s plným nasazením. Nevěříte? Jednoduché to nebylo – vstávalo se v pět ráno, v šest už byl odjezd a na nikoho se nečekalo. A světe div se – přišli všichni a včas a výlet za dobrodružstvím mohl začít.

Chvilku jsme se svezli autobusem, ale pak nás čekal pochod dlouhý přes čtyři kilometry mezi vinohrady a hned na to jsme dostali do rukou vidle, lopaty, kolečka a šlo se makat. Statek Mušlov nám poskytl úžasnou možnost vyzkoušet si, co to vlastně práce na takové farmě plné zvířat přináší. Takže se nabíralo seno, kydalo se, čistil se výběh koní i koz a součástí byla také péče o zvířata.

To všechno naši osmáci zvládli na výbornou a mají od Statku Mušlov i od pedagogického dozoru obrovskou pochvalu!!! Byli jste super!

Lic. Alena Blanářová