Nový školní informační systém EduPage

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/web/virtuals/19787/virtual/www/domains/zszajeci.cz/wp-content/themes/fluida/includes/loop.php on line 270

Nový školní informační systém EduPage

Vážení rodiče, milí žáci,

od 1. 10. 2021 začne naše škola používat nový informační systém EduPage, přihlásit se můžete ale již nyní. Díky reflexi náročného období, kdy byly školy zavřené a probíhala distanční výuka, jsme zjistili, že náš starý informační sytém ŠkolaOnline má hodně nedostatků. Jedním z těch největších byla ztížená komunikace s rodiči i žáky (ŠkolaOnline neposkytuje notifikaci na mobil a není možné přikládat přílohy zpráv) a nedostatečná podpora mobilní aplikace ŠkolaOnline, která na některých zařízeních nefungovala, nebo fungovala ve velmi omezeném rozsahu.

Naše volba padla na slovenský informační systém EduPage, který obsahuje velmi mnoho funkcí. Věříme, že rodiče i naši žáci nejvíce ocení funkčnost mobilní aplikace EduPage a možnost notifikace (oznámení do mobilu). Dále elektronické omluvenky, podepisování známek a náhled probíraného učiva v třídní knize.

EduPage můžete pohodlně používat také v mobilním telefonu nebo tabletu. Stáhněte si zdarma aplikaci pro zařízení se systémem Android na Google Play nebo iOS na App Store.

Školní informační systém dále nabízí tyto funkce:

Zprávy

 • přehled všech nových zpráv z dění v EduPage, jako jsou například nové známky, domácí úkoly, písemné práce, školní události, absence, suplování, zprávy rodičům a další
 • možnost přímo komunikovat s učiteli

Třídní kniha

 • možnost nahlédnout do třídní knihy dané třídy, zjistit probírané učivo

Známky

 • celkový přehled všech známek, pochval, upozornění rodičům a výchovných opatření

Nástěnka

 • přehled důležitých informací a sdělení

Docházka

 • možnost zkontrolovat docházku Vašeho dítěte
 • elektronické omlouvání žáka

Písemky/DÚ

 • souhrnný přehled plánovaných písemných prací a domácích úkolů

Rozvrh hodin, události

 • rozvrh hodin na daný školní rok
 • přehled všech událostí ve škole (exkurze, třídnické hodiny, výlety, projektové dny apod.)

Suplování

 • přehled plánovaného suplování

Jak se přihlásit k rodičovskému kontu?

Na Vašem osobním emailu, který jste poskytli třídnímu učiteli svého dítěte, najdete email s vygenerovaným heslem. Přihlašujete se přes web https://zszajeci.edupage.org. Přihlašovacím jménem do rodičovského konta je Vaše emailová adresa.

Heslo do EduPage si přes svůj profil můžete také kdykoliv změnit. V pravém horním rohu kliknete na Můj profil – Změnit heslo.

Pokud zapomenete heslo, můžete si ho kdykoliv od systému EduPage vyžádat. Místo přihlásit kliknete na Neznám přihlašovací jméno nebo heslo a zadáte svůj email, který jste poskytli škole a sytém Vám na tuto emailovou adresu zašle link na změnu hesla.

Nesdělujte své přihlašovací údaje do rodičovského konta svým dětem! Pokud máte jakékoliv technické problémy s EduPage, obraťte se na třídního učitele svých dětí nebo vedení školy. Vaše děti by neměly mít přístup k omluvenkám nebo k Vaší citlivé komunikaci s vyučujícími. Jako rodič máte také pravomoc podepisovat známky v EduPage, tedy být prokazatelně informován o průběhu studia svých dětí. Omluvenky ani podepisování známek děti na svých žákovských kontech nemají, hlídejte si své přístupové údaje, prosím, ať nedochází k jejich zneužití.

Pokud jste nám osobní email zatím neuvedli a máte zájem o vytvoření rodičovského konta, případně máte nějaké dotazy, napište mi email na nemetzova@zszajeci.cz.

Jak se přihlásit k žákovskému kontu?

Na vašem školním emailu (prijmeni@zszajeci.cz) najdete email s vygenerovaným heslem. Přihlašujete se přes web https://zszajeci.edupage.org. Přihlašovacím jménem do žákovského konta je vaše školní emailová adresa.

Heslo do EduPage si přes svůj profil můžete také kdykoliv změnit. V pravém horním rohu kliknete na Můj profil – Změnit heslo.

Pokud zapomenete heslo, můžete si ho kdykoliv od systému EduPage vyžádat. Místo přihlásit kliknete na Neznám přihlašovací jméno nebo heslo a zadáte svůj email, který jste poskytli škole a sytém Vám na tuto emailovou adresu zašle link na změnu hesla.

Nápovědy a videonávody:

EduPage návod – Jsem rodič: https://help.edupage.org/?p=u38&lang_id=8

EduPage návod – Jsem žák: https://help.edupage.org/?p=u42&lang_id=8

Videonávody: https://help.edupage.org/?lang_id=2&p=u27/u32/e1685

Třídní schůzky, na kterých budete informováni nejen o novém informačním systému EduPage, proběhnou ve čtvrtek 16. 9. 2021 od 16. hod. v jednotlivých třídách. Technické dotazy můžete řešit se mnou nebo panem ředitelem nejen v tento den.

Hezký zbytek dne, Němetzová.