Projektový den „Louka vypráví“, VI. třída

Projektový den „Louka vypráví“, VI. třída

V pátek 26. května proběhl pod taktovkou Ekocentra Trkmanka projektový den ze Šablon III s názvem „Louka vypráví“, kde pro ně byla přichystána spousta zajímavých venkovních aktivit. Nejprve se přímo v terénu proměnili v zapálené entomology a nadšeně se vrhli na lov a určování různých druhů hmyzu, povídali si také o procesu opylování a jaký je jeho význam pro přírodu i člověka, dozvěděli se spoustu zajímavostí ze života motýlů, mravenců, včel a samotářské včely drvodělky. Děvčata si vytvořila slušivé náramky. Fantazii nakonec zapojili všichni při úkolu vytvořit z nasbíraných přírodnin svůj vlastní druh hmyzu. Dostali jsme také hmyzí domeček, který doplníme vhodným materiálem a umístíme do prostor školní zahrady.
Bylo to příjemně strávené dopoledne a myslím, že jsme si ho všichni užili. Děkujeme paní lektorce!

Mgr. Lucie Schmalzová