Škola v přírodě nanečisto

Škola v přírodě nanečisto

My, žáci první třídy jsme se sice neúčastnili školy v přírodě v Hynčicích, zato jsme si mohli užít trochu jiný týden výuky ve škole i mimo ni.

V pondělí jsme si vyzkoušeli novou školní venkovní učebnu a také jsme zdobili třídní kšiltovky, které nás provázely na výletech a venkovních aktivitách za každého počasí. Úterý bylo cestovní, užili jsme si jízdu autobusem i vlakem. Cestovali jsme do nedalekých Velkých Pavlovic, kde jsme navštívili rozhlednu Slunečná, prošli se místní krajinou, zastavili se na dětském hřišti a utratili nějaké to kapesné. Středa byla v učebním duchu, sbírali jsme body do kartiček a hledali jednotlivé úkoly z matematiky, jazyka českého i prvouky různě po třídě i na chodbách. Další úkoly pak čekaly venku, týkaly se písniček i sportovních aktivit. Viděli jsme se také odpoledne, putovali jsme za překvapením z hřiště na hřiště, ale stálo to za to, paní učitelka měla pro nás překvapení: skákací hrad. Opekli jsme si špekáčky, vybili se z posledních zbytků energie a unavení se vrátili domů. Čtvrtek byl dnem, na který jsme se nejvíce těšili, čekalo nás večer přespání ve škole. Vybaveni spacáky a karimatkami jsme se sešli ve třídě a nedočkavě čekali, co bude následovat. Prošmejdit celou školu za večerního ticha byl velký zážitek, stejně jako sledování kina a ukládání ke spánku. Ráno přišly některé maminky s naprosto úchvatnou snídaní, nasmaženými hromadami palačinek, obloženými chleby, zeleninou a dalšími dobrotami, že jsme nevěděli, do čeho se pustit jako první. Značně posilněni jsme se vydali na celodenní túru po Zaječí, zastavili se u obou kapliček, zmrzlině i obchůdku a na závěr našli ve třídě očekávaný poklad.

Velké díky patří panu školníkovi za přesun nábytku do venkovní učebny, rodičům, kteří celý týden podpořili finančně, drobnými dárky, sladkostmi do pokladu, pomoc s odpoledním programem, přichystáním páteční snídaně a svačinky, paní učitelce za organizaci celého týdne a vedení školy, že tuto akci umožnilo.

Děkujeme!

Žáci první třídy