Školní výlet PRAHA

Školní výlet PRAHA

V úterý 22. 6. se zájemci z řad žáků 6. – 9. třídy zúčastnili poznávacího výletu do našeho hlavního města. Cesta tam byla dobrodružná, chvilku slunce, chvilku déšť, chvilku prázdná dálnice, chvilku zúžení a kolony na D1. Počasí nám přálo, v podstatě s naším výstupem z autobusu přestalo pršet, nejspíš díky tomu, že pan učitel Kožušník s sebou neměl deštník. A tak jsme v klidu a pohodě prošli známé pamětihodnosti (Pražský hrad, Karlův most, Klementinum, Staroměstské náměstí, Prašnou bránu, Obecní dům) vyslechli si obsáhlý a poučný výklad našeho pana průvodce, stihli nadělat spoustu fotek a nachodit pro někoho strašně moc kilometrů. Proto přišla vhod občerstvovací přestávka v Palladiu, kde největším dobrodružstvím bylo najít funkční záchody. A pak už jen pár kroků na Václavské náměstí, kde jsme trochu váhali, jestli fotit nekonečnou frontu před nově otevřenou prodejnou Primark nebo sv. Václava. Tradice zvítězila a někteří odvážlivci zvládli i společné focení před koněm.

Mgr. Lenka Němetzová