Čarovné barvy země

Čarovné barvy země

Žáci 9. třídy se pod vedením paní učitelky Šmídové zapojili do XII. ročníku malířské soutěže pro děti a mládež Čarovné barvy země, kterou pořádá Jihomoravský kraj.

Snahou je podpořit tvůrčí potenciál žáků, předmětem soutěže jsou kolektivní malířská díla vytvořená přírodními jíly a z přírodních materiálů bez použití syntetických a jiných umělých barev a pojidel.

Kategorie, ve které deváťáci soutěžili, byla zaměřena na souhvězdí Kasiopeja, žáci se při tvorbě díla měli inspirovat legendou o této etiopské královně.

Slavnostní vyhlášení celé soutěže pak proběhlo 13. června 2023 v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích. I když se naše výtvarná díla neumístila na prvních příčkách, i tak si deváťáci užili doprovodný program a různé dílny a aktivity.

Výstavu všech prací můžete shlédnout v 1. podlaží návštěvnického centra Slovanského hradiště v Mikulčicích do 23. července 2023. Výběr prací bude poté putovat na Státní zámek Milotice, kde bude od 1. srpna do 3. září 2023. Zveme Vás k jejímu slavnostnímu otevření, které proběhne v neděli 6. srpna 2023 

Ing. Marie Šmídová