Škola v přírodě Horní Bečva

Škola v přírodě Horní Bečva

Jako každoročně se i letos zúčastnili žáci 2. – 5. ročníku školy v přírodě tentokrát v krásném okolí Horní Bečvy. První den jsme navštívili skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Kromě dobové školy jsme obdivovali tehdejší život dřevěného městečka. Další dny jsme prožívali střídavě výuku a volnočasové aktivity na téma Tajuplný les, jako např. poznávání okolní flóry a fauny, stavba domečků pro skřítky, hledání pokladů, karneval, karaoke a samozřejmě diplomy a odměny. Pro odvážné jsme připravili večerní procházku. Odměnou nám bylo vždy výborné jídlo. Moc nám chutnalo. O celý program a chod se staraly paní učitelky Juřenová, Ivančicová, Medková, Pospíšilová, Schmalzová a studenti UP Kačka a David. Už se těšíme na další školu v přírodě.

Mgr. Marcela Juřenová

ŠKOLA V PŘÍRODĚ NA JEHLIČÍ

V lese, jó v lese, na jehličí,

Koná se škola ze Zaječí,

žádná divná věc to není,

jezdíme tak každý rok a to se cení.

Do Beskyd jsme se vypravili

V Rožnově se zastavili,

Dopisy jsme domů psali,

Mobily jsme tentokráte vynechali

REF:

Protože máme, máme v přírodě naši školu,

A jsme rádi, rádi, rádi, že jsme spolu,

Seběhnem se dohromady z kopce dolů

A večer zase s kamarády spíme spolu.

Každý den jsme sportovali,

Učení si nachystali,

Všichni jsme si zazpívali,

Morseovku jsme se naučili.

První den jsme stromy znali,

druhý zase stopovali,

třetí den byl plný skřítků,

přišli také večer i na diskotéku.