Čtenářská soutěž Souboj čtenářů 2023

Čtenářská soutěž Souboj čtenářů 2023

On-line kolo soutěže Souboj čtenářů jsme s žáky 6. ročníku odstartovali dne 3. dubna 2023 v 10:00 hodin. Co tomu předcházelo? Pošťák k nám přijel s těžkým balíkem, který byl naplněný 25 voňavými papírovými knihami  – Tajemství rodiny M.: Pavlína Jurková, Alma a Svět obrazu: Lucie Paulová, Mojenka: Olga Stehlíková, Kluk v ohni: Marka Míková, Jakub Bachorík a Bitva o diamant: Bára Dočkalová.

Žáci měli za úkol během 2 měsíců knihy přečíst, rozdělit si je mezi sebou dle čtenářských schopností. Děti knihy četly doma, ve škole v hodinách Čtenářských dílen, zkrátka kdekoliv a kdykoliv byla chuť, anebo čas. V on-line kole měli žáci odpovídat na 25 nesnadných otázek po dobu 30 minut. Některé odpovědi na otázky nebyly v textu přímo napsány, museli tak číst i mezi řádky. Pracovali jako jeden tým, prověřili si, jak se jim dařilo porozumět textu a rozvíjet čtenářskou gramotnost. Soutěž byla proto velmi náročná.

Tímto všem děkuji za účast, odvahu, za píli během čtení a zejména za to, že dokázali táhnout za jeden provaz! Knihy ze Souboje čtenářů 2023 jsou nyní i k zapůjčení ve školní knihovně, proto neváhejte a pojďte se do nich s chutí začíst tak jako naši soutěžící.  

Mgr. Lucie Dědáková

Gratulace!!! ZŠ Zaječí (6. ročník) se umístila v celostátním on-line kole na překrásném 20. místě (z 88 škol).