Den Země – den otevřených dveří u nás ve škole

Den Země – den otevřených dveří u nás ve škole

Ve čtvrtek 20. dubna jsme si na naší škole připomněli Den Země, který se slaví 22. dubna. Protože byl pro každou třídu nachystaný speciální program, pojali jsme jej rovnou jako den otevřených dveří, aby se každý mohl podívat, co zajímavého se u nás ve škole děje a co nového tu máme.

Na nižším stupni byl tento den ve znamení smyslů. Paní učitelky si pro žáky připravily mnoho zajímavých aktivit na téma „Poznej Zemi všemi smysly“. Na vyšším stupni prováděli šesťáci ukázku zajímavých pokusů ze surovin z domácnosti. Část osmáků a deváťáků se na den stali farmáři a vyzkoušeli si vyrábět sýr a plstění (viz samostatný článek), další část se pustila do výroby krmelce. Na sedmáky čekalo hned několik tematických hodin – diskuzní blok s tématem udržitelného rozvoje, rozvoj anglické slovní zásoby a práce s českým textem na téma ekologie.

Závěr celého dne patřil tradičnímu úklidu okolí školy.

Mgr. Lenka Němetzová