Jižní Morava čte

Jižní Morava čte

ZŠ Zaječí se zapojila do soutěže Jižní Morava čte, která každoročně probíhá v několika kategoriích na zadané téma. To letošní bylo: Teď to vidím jinak. Patronem tohoto ročníku se stal autor dětských knížek, básník a překladatel Radek Malý.
Do soutěže je zapojeno zhruba padesát knihoven a vyhodnocení má na starosti pětičlenná krajská komise, která vybírá ty nejlepší práce (letos celkem 99 prací).
Slavnostní vyhlášení spojené se čtením/prezentací vítězných prací probíhá většinou v Brně v kině Polárka (letos kvůli aktuální situaci s COVID-19 nebude a je přesunuto na jaro 2022).
Za naší školy do krajského kola postoupilo několik prací jak v literární, tak také výtvarné kategorii.
A slavíme velký úspěch!!! Lucie Talašová z naší školy vybojovala postup a získala nádherné 3. místo v kategorii literární (4. – 5. třída) se svou povídkou Tonda Coviďák“. Gratulujeme a přejeme spoustu další inspirace a radost z tvoření!

Alena Blanářová