Knihovnické dílničky

Školní knihovna své brány otevřela našim žákům v průběhu prosince, v předvánočním čase. Po počátečním rozkoukání a po seznámení se s pravidly návštěv tohoto upraveného prostoru jsme se společně vrhli na první „knihovnickou dílnu“, která se celá nesla v duchu Harryho Pottera.
První díl této knihy – Harry Potter a kámen mudrců – je ideální k práci s knihou, rozvíjení čtenářské gramotnosti a porozumění textu. Pracovní listy z pera nakladatelství Albatros nebyly tak snadné, jak se na první pohled zdály, ale žáci si s tím skvěle poradili a nejlepší týmy na konci získaly odměnu ve formě zlatonek (Ferrero Rocher ve zlatém obalu). Smutné ale nemusely být ani týmy, které nevyhrály. Na ně pro změnu čekala odměna ve tvaru dalšího z míčů famfrpálu (hry z Harryho Pottera) – a to malé karamelky – chcete-li „camrálky“.
Žáci mohou knihovnu navštěvovat každý den v čase od 7:40 – 8:00 a dále o velké přestávce od 9:40 – 9:55.
Nové knihy se neustále průběžně nakupují a doplňují, takže je jistě z čeho vybírat. Těšíme se na všechny nadšené čtenáře i nečtenáře (které ke čtení – jak věříme – brzy zlákáme).

Alena Blanářová