Literární soutěž Jižní Morava čte

Literární soutěž Jižní Morava čte

Stejně jako minulý rok se i letos naši žáci zúčastnili literární soutěže Jižní Morava čte. A účast byla tento rok tak velká, až se v Moravské zemské knihovně v Brně divili, kde jsme vzali tolik účastníků (prý více než v Hodoníně). Na druhém stupni naší školy se do soutěže zapojili téměř všichni žáci a více než čtyřicet z nich nakonec své literární snažení dotáhlo do úspěšného konce a odevzdalo soutěžní příspěvek na téma „Tajemství knihovny“.
V literární kategorii (povídka, báseň apod.) se vítězkou stala Natálie Macálková, která nás bude reprezentovat na velkém finále v Brně. První místo bez postupu dále získaly také Monika Brandeiská, Vendula Masařová a Kateřina Janoušková. O druhé místo se podělili Miloš Mikulica a Denisa Studená a třetí příčku obsadil Ondřej Hassmann.
V kategorii volné tvorby (literárně-výtvarné práce) zvítězila Izabela Stojanova, která se rovněž zúčastní brněnského finále. Izabela navíc v týmu s Terezou Přibylovou získala ve stejné kategorii i druhé místo.
V pátek 8. listopadu proběhne v místní knihovně autorské čtení nejlepších prací a potom už budeme netrpělivě očekávat finále, v němž doufejme navážeme na loňské třetí místo Vanessy Robošové.

Mgr. Milan Strmiska
http://www.jiznimoravacte.cz/