Mladé umělkyně zkrášlují školní knihovnu

Mladé umělkyně zkrášlují školní knihovnu

Původní myšlenkou bylo zasadit strom na školní zahradě, jako památku na letošní skvělou devítku a založení tradice sázení stromu odcházejícími žáky. Jelikož ale bylo potřeba také najít umístění pro diplomy, které u nás v poslední době rostou jako houby po dešti, myšlenka stromu se přesunula do vnitřních prostor. A vzhledem k tomu, že diplomy jsou převážně z oblasti literární tvorby a v knihovně byla jedna krásná bílá zeď k tomu jako předurčená, padla volba právě sem.

Mladé umělkyně – Nela Šenkýřová, Klára Kubíčková a Jana Janečková – se úkolu, o který byly požádány, zhostily na jedničku a naši knihovnu teď zdobí nádherný rozkvetlý strom, jehož větve postupně ozdobí dřevěné lístečky se jmény všech oceněných ze všech literárních, recitačních i dalších soutěží. A my hlavně pevně věříme, že bude jen vzkvétat a košatit se dál a dál.

Slavnostní odhalení uměleckého díla proběhlo v uvolněné atmosféře a přípitkem zeleným čajem bylo panem ředitelem pokřtěno.

Děkujeme Janě, Klárce a Nele za nádherný výtvor, jejich čas a práci a dotvoření úžasné atmosféry naší knihovny!

Alena Blanářová