ZŠ Zaječí mezi nejlepšími recitátory JHM kraje!

ZŠ Zaječí mezi nejlepšími recitátory JHM kraje!

Dětská scéna je umělecká soutěž, ve které se mají možnost setkat a své síly poměřit mladí a nadějní recitátoři ze všech koutů republiky. Po úspěchu ve školním kole této přehlídky postoupil Daniel Herkus z 8. třídy naší školy do okresního kola, kde jej čekalo další ocenění. Z Břeclavi si přivezl druhé místo v kategorii 8. a 9. tříd a taktéž cenu diváků. A z Břeclavi už byl jen krůček na Dětskou scénu do krajského kola v Brně

Soutěž se konala 28. dubna 2023 v nádherných prostorách Knihovny Jiřího Mahena. Přesto, že se v tento den představili recitátoři pouze z vyšších kategorií (3. a 4.), den to byl i tak velmi dlouhý. Napětí a nervozitu jsme si užili od ranních hodin až do pozdního odpoledne.

Dan postoupil do užšího kola mezi osm nejlepších a se svým přednesem moderního žánru poezie – tzv. slam poetry – tak sklidil další fantastický úspěch. Jeho „Filip“ zaujal jak porotu, která ji ocenila diplomem a uznáním, tak také diváky, kteří mu udělili rovněž další cenu.

Odvážíme si skvělou motivaci na příští rok, spoustu inspirace a už teď přemýšlíme, s čím příští rok porotu opět oslníme.

Daniel Herkus a Alena Blanářová