Nekonečný svět fantazie v Místní knihovně Zaječí

Nekonečný svět fantazie v Místní knihovně Zaječí

V pátek 3. 11. 2023 žáci první, druhé a třetí třídy navštívili místní knihovnu. V deštivém počasí byla cesta do knihovny neobvykle dobrodružná, protože jsme uskakovali kalužím, vyčnívajícím mokrým popelnicím a autům zaparkovaným v chodnících a občas projelo i nějaké to auto, od kterého hrozila další sprška. K tomu všemu držet deštníky a hlídat si pláštěnky, přes které je hůře vidět nebo slyšet…o zábavu bylo postaráno! 

V knihovně nás však přivítala milá paní knihovnice Petra Pokorná a sdělila nám téma našeho setkání: Nekonečný svět fantazie. Žáci nejenže zjistili, co takové slovo fantazie znamená, ale měli možnost si vyzkoušet, že ji sami mají. Mnoho obrazových i audio ukázek v nich probudilo opravdovou představivost. Následovalo několik úryvků z knih, kde žáci mohli domýšlet, jak bude příběh asi pokračovat. Na závěr si každý dle své fantazie vybarvil obrázek na motivy portrétů od Pabla Picassa. Prvňáčci se do svých obrázků opravdu zabrali a dali si záležet. Až půjdete do knihovny, můžete si jejich výtvory prohlédnout na vlastní oči. 

Návštěva knihovny se nám velmi líbila a budeme se těšit na další společná setkání. 

Mgr. Hana Pospíšilová