Škola v přírodě Šafránkův mlýn

Škola v přírodě Šafránkův mlýn

Ve dnech 10.-14. června se zúčastnilo 48 dětí od 2. do 5. ročníku školy v přírodě v penzionu Šafránkův mlýn nedaleko Drahonína za Tišnovem. Tématem ŠVP byla pohádka Princezna ze mlejna, všechny aktivity, hry a soutěže se tedy nesly v duchu postav této filmové pohádky – měli jsme den vodnický, čertovský a mlynářský.

Příjezdový den, kdy jsme se měli projít tišnovskou stezkou na místní rozhlednu, nás bohužel zaskočil silný liják, na který nebyli někteří dostatečně vybaveni, ale počasí se naštěstí umoudřilo a další 4 dny už jsme mohli trávit na hřišti a v přírodě. Na zpáteční cestě jsme si odskočili na krásný starý hrad Pernštejn. Všichni jsme se v pořádku vrátili domů a doufáme, že si děti odnesly hezké zážitky.

Mgr. Petra Ivančicová