Stezka bosou nohou

Stezka bosou nohou

Valtická naučná stezka bosou nohou, oblíbená destinace pro všechny věkové kategorie včetně školních dětí, přivítala v pondělí 18. září 2023 žáky našeho prvního stupně. Cesta za dobrodružstvím začala již ve velkém dvoupatrovém autobusu. Po příjezdu na Stezku bosou nohou byli žáci nadšeni nádherným prostředím. Stezka je známá svými různými povrchy, které si návštěvníci mohou vyzkoušet i bosýma nohama – od klidných přírodních cestiček až po bahenní lázně a oblázky. Pro děti byly připraveny úkoly a dobrodružné aktivity, které je provázely po celé stezce. Mohly například najít a identifikovat různé druhy stromů, zvířat nebo stopy zvířat na zemi. Tyto úkoly nejen posilovaly jejich dovednosti v přírodě, ale také je učily o důležitosti zachování přírodního prostředí. V průběhu procházky si měly děti také možnost zakoupit něco malého v kiosku na rakouské straně. To byl nejen způsob, jak si doplnit energii, ale také zábava samotná – vybírání si z občerstvení a suvenýrů je pro děti vždy vzrušující záležitost, natož pak v našem případě, kdy pán ve stánku mluvil německy ?. Po skvělém dopoledni na stezce žáci opět sešli k autobusu, tentokrát unaveni, ale šťastní a plní dojmů. Vraceli se domů s novými znalostmi, zážitky a vzpomínkami na den strávený v přírodě. Počasí, které se nám v tento den dostalo, bylo naprosto ideální – slunné, teplé a s lehkým vánkem. Pro všechny zúčastněné to byla příležitost k zábavě a dobrodružství, stmelování kolektivu, ale také pro učení se o kráse a důležitosti přírody. Doufejme, že tento výlet inspiroval děti k péči o naši planetu a že si tento den budou pamatovat ještě dlouho.

Mgr. Hana Pospíšilová