Zimní škola v přírodě

Zimní škola v přírodě

V letošním roce jsme se rozhodli nabídnout dětem dvě varianty ozdravného pobytu v přírodě. Zimní a letní.
24. – 29. února 2020 jsme uskutečnili zimní variantu v lyžařském středisku Kraličák v Hynčicích pod Sušinou v Jeseníkách, kde jsme dětem nabídli možnost lyžování. Lyžařské instruktory a také půjčení lyžařské výzbroje jsme zajistili přímo v lyžařském středisku. Školy se zúčastnilo 37 žáků 4. – 6. třídy. Ubytováni jsme byli na chatě Spartak. Sněhové podmínky byly dostačující, dokonce se během týdne zlepšovaly. Nejprve jsme lyžovali na technickém sněhu, ale od středy každý den sněžilo a tak lyžování bylo den ode dne zábavnější. Dopoledne i odpoledne děti lyžovaly pod vedením lyžařských instruktorů, v ostatním čase se o ně staraly p. uč. Jaroňová, Juřenová, Němetzová, Schmalzová (zdravotnice) a Medková (vedoucí ŠvP). Pro děti jsme nachystaly zajímavé přednášky o horách, lyžování, první pomoci a v úterý odpoledne jsme pozvaly člena horské služby na přednášku o práci horské služby a o nebezpečí hor. Také jsme si všichni zahráli mnoho společných her. Poslední den lyžování se první a druhé družstvo zúčastnilo závodů ve slalomu, ve kterých první místo obsadila Vendula Masařová a Miroslav Staněk.

Musíme pochválit všechny za snahu a chuť sportovat. Ti, kteří lyžovat již uměli, se jistě zdokonalili a ti, co lyžovat neuměli, se všichni lyžovat naučili.
Děkujeme také rodičům, kteří dali dětem dárečky a cukrovinky. Byli to rodiče žáků: T. Schäffer, M. Futroš, M. Pokorná, A. Popovská, M. Černý, J. Vlčková, O. Osička, K. Hostinská, F. Józsa, K. Petrásková. Také paní Marice Masařové za peněžní dar, vinařství Vajbar za věcné dárky a OÚ Zaječí za zaplacení dopravy.

Těšíme se na příští rok!

Mgr. Alena Medková